Menu

Svět se zbláznil...... jak z toho ven...

Svět se zbláznil...... jak z toho ven...

Když podnikal můj děda, bylo vše asi desetkrát pomalejší, měl nějaký nápad a představte si, že si mohl dovolit tuto svou vizi rozvíjet 30 let !!!!!

Produkty bylo možné prodávat jen s mírnými inovacemi třeba 20 let!!!! Dokonce na to byla firma pyšná!!!! když říkali : " My tento produkt vyrábíme už 20 let !!!"

Dnes to dostalo všechno obrovskou rychlost. Produkt nám vydrží jednu v lepším případě tři sezony. Přesun kapitálu, akvizice firem protáčejí obrovská kola, kdy je možné postavit firmu za rok, ale také zastavit aktivitu za rok, pokud se nepovedla. A v tomto soukolí žijí lidé. Lidé kteří nejsou připraveni na tak veliké změny, prožívají mnoho nadějí a zklamání a všechno se snaží dohnat odpracovanými hodinami. Mladí manageři, kteří jsou nadšení do své práce říkají : " To já dělám 12 hodin denně a o víkendu se připravuji na nové projekty" Dokonce si myslí, že je to tak správně. A za 15 let (někdy i za pět) přijdou na to, že život jaksi nemá smysl, jsou vyčerpaní..... nějak si nestihli splnit ty sny co měli......

Představte si malý příběh. Manager 28 let po škole se pustí do své práce. Obětuje tomu vše, rodinu, koníčky, přátele. Uteče 10 let. On je generální ředitel MAMUT a.s. a je opravdu bohatý. Je ale unavený a neštastný.

Jak z toho ven?

Tato stať není o tom, abychom přestali efektivně pracovat, ale abychom začali efektivně pracovat. Výkon se neměří odpracovanými hodinami, jak je v současné době zvykem. Život se měří optimálními výsledky, radostí, zdravím a štěstím.

Návod na to se dá najít pouze v sobě. A koučink je metodou jak ten "návod k použití" najít. Jak si to ještě užít a jak se stát skutečně efektivní. Profesionální koučink respektuje individualitu každého z nás, proto je pouze podpůrce a to průvodce v cestě tvorby svého vlastního "návodu k použití".Zdeněk Štěpánek

kouč

Koučink akademie s.r.o.

Zpět na přehled článků