Menu

Mentalita hojnosti

Mentalita hojnosti

Nová kniha Ley Paulínové

Jak myslíme? O jaká přesvědčení a názory se opíráme? Podle jakých vnitřních pravidel se rozhodujeme? Co si o sobě a o světě myslíme? Jak se k němu stavíme? To vše má velký vliv na to, jak jednáme, reagujeme, jaké strategie v životě volíme, na to jak na nás lidé a svět reagují. A v konečném důsledku i na to, jak se nám v životě daří.

Ve své nové knize se Lea Paulínová odvážně pustila do oblasti našeho života plné emocí, vášní, úspěchů a zklamání - do světa peněz, blahobytu, hojnosti a jejich protipólů. Dívá se na něj z pohledu vnitřního světa každého z nás. Ukazuje, jak náš vnitřní svět se světem peněz, blahobytu a úspěchu souvisí. Jak se v něm naše myšlení, vlastnosti, kořeny, pocity, prožitky, a zkušenostmi projevují. Provokuje nás přemýšlet o tom, jak se k těmto tématům stavíme a jak je žijeme. Klade vynikající otázky, které nutí zastavit se a přemýšlet, hledat odpovědi, zpochybňovat a oponovat. Ukazuje, co pro sebe můžeme udělat a kde začít. Autorka se snaží dostat k podstatě, ukázat a pojmenovat jí.

Při psaní čerpala ze stovek debat s majiteli, šéfy a manažery úspěšných českých firem, pro které pracuje, i ze své bohaté terapeutické praxe. Hledala inspiraci ve starých moudrých knihách prověřených časem i u současných autorů. A nakonec se ptala sama sebe, jak to vidí ona. Díky jejímu talentu psát lidsky a srozumitelně se jí podařilo vše spojit do laskavého a příjemného proudu otázek, slov a inspirace pro každého, kdo má chuť zastavit se a přemýšlet.

Kniha přináší originální, srozumitelné a neotřelé zamyšlení nad velkými tématy (nejen) dnešní doby z pohledu našeho vnitřního světa. Pohled, který provokuje a zároveň inspiruje a pohladí. Může být příjemným společníkem, může povzbudit, může dodat sílu a chuť něco dělat. Kniha je hluboká a dotýká se i mnoha našich možných „třináctých komnat“, proto může vyvolat i nesouhlas, smíšené pocity nebo odmítnutí. Možná Vám nadnese otázky k přemýšlení, možná se stane průvodcem a inspirací pro váš business a život a možná ji odložíte, až na dobu, kdy na ní dozraje čas. Každopádně připomíná, že máme svobodu rozhodnout se, jak se k tématům peněz, hojnosti a úspěchu sami postavíme a co s nimi uděláme. To je pro mě její hlavní poselství. Myslím, že je dobrým adeptem na to, stát se příjemnou a důstojnou součástí Vaší knihovny, nočního stolku, aktovky, kabelky či kufříku, jako tomu je u předchozích knížek této plodné a pracovité autorky.

 

autor: Miroslav Spousta, kouč

Zpět na přehled článků